View Single Post
Stary 16-11-2020, 14:48   #4
adams502
ford::average
 
Avatar adams502
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wyświetlacz kolorowy 5 calowy MFD sygnał Video z innego urządzenia

Tedi idąc tym tokiem rozumiwania to po co ulepszać coś starszego jak lepiej kupić nowe, ale to żadna sztuka. Co innego dołożyć funkcję do czegoś co było ich pozbawione. Sprzęt spełnia wszystkie wymagania do wyświetlania filmów i zdjęć jednym problemem jest wymuszenie przełączenia wyświetlacza w trub video i mamy coś co dostępne było w Sync 2. Przykładem są mody do liczników i wyświetlaczy sync 3, każdy chce miec cos indywidualnego i animowanego zamiast nieruchomuch obrazków. Stąd mój pomysł na dołożenie takiej funkcji w sync 1. Może ktoś będzie w stanie pomóc przynajmniej wrzuceniem schematy tej 12 pinowej wtyczki od wyświetlacza. Wiem napewno, że pin 6 i 12 to dźwięk kumunikatow nawigacji. A które piny odpowiadają za komunikację can? I w jakiej formie są wysyłane sygnały do wyświetlacza. Kiedyś każdy przycisk miał swoje piny teraz na 2 pinach biegnie sygnał od nieograniczonej ilości przełączników wystarczy każdemu przypisać inna wartość oporu przepływu prądu i sterowni wie który został wciśnięty przycisk. Myślałem, że w moim przypadku może być podobnie wystarczy podać na 1 z pinów określoną wartość powiedzmy kohm i wyświetlacz się przełączy na video. Mam tak podłączoną kamerę cofania, że cały czas podczas jazdy jest włączona i wysyła obraz do wyświetlacza ale wyświetlacz wyświetla z niej obraz tylko wtedy gdy włączę wsteczny lub włączę parktronik ręcznie przyciskiem, nie podłączałem jej pod św cofania ponieważ mam przednie czujniki i po włączeniu przycisku nie wyświetlało by obrazu z kamery. Natomiast po wyłączeniu czujników w forscan i zostawieniu tylko kamery znika znaczek przednich czujników z wyświetlacza i wyświetlany jest jedynie obraz z kamery bez żadnych nakładek.

Ostatnio edytowane przez adams502 ; 16-11-2020 o 15:00
adams502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem