View Single Post
Stary 01-02-2021, 22:31   #11
MaciejFusion
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-01-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.4 TDcI - Przy próbie odpalenia zaczęło coś strzelać/tykać

Cześć,
trochę czasu minęło a ja dalej w lesie (w garażu w sensie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Dolałem ropy, jakieś. 4l. Wskazówka poziomu paliwa podskoczyła o jedną kreskę, także czujnik poziomu jest ok.
Niestety nie odpalił nadal.
Ale, tak siedziałem w mroźne wieczory i rozkminiałem co może być powodem tej nagłej awarii. Na logikę biorąc, jeśli nagle pojawiał się problem z ładowaniem auta (wspomniane nagłe zapalanie kontrolek podczas dłuższej jazdy) to doszedłem do wniosku, że to jakiś problem natury elektrycznej (masa lub +). Gdzieś jakiś kabel nie styka za dobrze, czujniki nie dostają odpowiedniego prąd i wywalają błędy. Jak rozkminiłem, tak zrobiłem. Włożyłem naładowany aku, podłączyłem przewody i dodatkowo podłączyłem kabel rozruchowy do ujemnej klemy i chwyciłem do silnika. Kręciłem i nic.
ALE pompka paliwa po próbie odpalenia i pozostawieniu kluczyka na poz. II już nie wydawała żadnych dźwięków (wcześniej wyczuwane były nawet drgania pompki). Słychać jednak nadal buczenie w okolicach wtrysków/świec (ciężko zlokalizować). Wpadłem więc na pomysł odkręcenia "fajek" (konektorów) od świec, które wydawało mi się, że buczą. I niech no dorwę tego, kto wymyślił tak masakryczne dojście!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedną odłączyłem, ale dalej się poddałem. Odłączyłem cały kabel przy filtrze paliwa (tam się łączy z drugim). Próbowałem odpalić za pomocą PLAKA, ale aku już padał, więc się nie udało.
Plan na prawdopodobnie jutro jest taki, że będę próbował odpalić bez świec i na plaku. Pewnie będzie ciężko, bo niska temperatura będzie. Dam znać oczywiście co i jak.
Jeszcze myślę nad rozrusznikiem, aczkolwiek nie słyszę zmian w jego kręceniu. Wcześniej tak samo dobrze kręcił i auto paliło na strzała.

@Vultar - kupiłem dokładnie takie urządzenie (szukałem, aby miało odpowiedni chipset wg instrukcji z tego forum) -> ELM327 BT PIC18F25K80 Bluetooth mini OBD2 TORQUE (oferta nr 8866002504 na znanym portalu aukcyjnym, znajdziesz także po nazwie, którą podałem).
I jedno co zauważyłem, to, że muszę wtyczkę mocno wcisnąć i ją dociskać, bo coś nie łączy. Poza tym działa ok.
MaciejFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem