View Single Post
Stary 06-02-2021, 12:09   #1
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 196
Question 1.5 Ecoboost 182KM - KME szarpnięcie podczas przełączania na gaz - bardzo specyficzni

Witam, pacjent to Focus mk3 FL 1.5 EB 182 KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor KME Silver S8, wtryski Hawk.

Ogólnie instalacja super, nie można złego słowa powiedzieć poza jednym ale, mianowicie podczas przełączania się z benzyny na gaz następuje szarpnięcie i tu uwaga - im wyższe obroty w tej chwili kiedy się przełącza (np. podczas wyprzedzania/nagłego przyspieszania) tym wtedy mocniej szarpie, jak jadę ze stałą prędkością, np. na 6 biegu z obrotami powiedzmy 2200, szarpnięcia nie ma wcale, albo jest ledwo wyczuwalne, coś jak lekka wibracja. Jeżeli np. stoję i chcę ruszyć i wtedy przełącza się na gaz to zazwyczaj jest mega mocne szarpnięcie i silnik gaśnie.

Gazownik po podpięciu do kompa powiedział że instalacja nie ma żadnych błędów, że mapy idealne. Wstępnie zwiększył temp. przełączania się instalacji z 35 na 37 stopni, ale to nic nie pomogło, no może minimalnie. Świece wymieniłem na nowe ori Ford - bez zmian. Instalacja nowa, przejechane ok. 7 tys., tankuje wyłącznie na Orlenie.

Dodam jeszcze, że problem występuje tylko wtedy, kiedy na dworze jest zimno, jak montowałem instalację na wiosnę i później latem i wczesną jesienią nie było w ogóle tego problemu, nie pamiętam przy jakiej granicy temperaturowej się ujawnił problem, ale chyba to było jakoś +/- 10 stopni C temp. na zewnątrz.

Nie byłem ponownie u gazownika bo nie miałem czasu, może ktoś tutaj coś będzie wiedział na ten temat, coś podpowie gdzie może leżeć problem?
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem