Temat: [Mondeo 2007-2014] Jaki olej do skrzyni manualnej 6 biegowej?
View Single Post
Stary 26-02-2021, 10:58   #30
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Jaki olej do skrzyni manualnej 6 biegowej?

Wczoraj wymienialem olej w skrzyni. Ale musialem zdjac kolo. Jednak bez tego jest kijowy dostep do gornego korka.
Poza tym oba korki byly baardzo doje...ane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn dokrecone.
Oleju wylecialo wlasnie okolo 1,8 litra... i tutaj jedna uwaga, wyczysccie jak splynie stary olej gwint od dolnego korka. Wydaje mi sie ze musial tam mi pozostac jakis opilek metalu czy cos ze starego oleju, bo jak wkrecalem korek to tak z 1mm do konca dokrecania poczulem wyrazny opor i uczucie jak by sie zaczal ciac gwint.
Ja olej wlewalem od strony zdemontowanego kola. Wezyk i lejek. W Leroy Merlin sa takie zestawy do oleju (strzykawka 300ml, wezyk, lejek) za 20zl.
Oleju weszlo tak 1,8litra.
Biegi wchodza lekko, czy lepiej jak bylo... hmm nie wiem. Gorzej nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 26-02-2021 o 11:04
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem