Temat: [Ranger 2011-2022] Działanie świec żarowych
View Single Post
Stary 02-03-2021, 18:07   #15
SuperDexta
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Działanie świec żarowych

Ja w tym roku testowałem odpalanie 3.2 z 2018 na Mazurach. Extremalnie w nocy było -23, odpalenie rano przy -17 i zero problemów, odpalił od pierwszego strzała. Obawiałem się problemów ze strony adblue, ale też było ok.
Natomiast jeszcze do niedawna miałem Forda Fusion 1.6 TDCi (ten mały microvan(?) i w wieku 10 lat miał problem ze świecami...moim zaskoczeniem było to, że nawet odpalił, ale silnik po chwili wchodził w tryb awaryjny (kontrolka check engine) i czuć było że nie jedzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankowanie - głownie na stacji, która ma w czwartki normalne ceny na paliwo premium i to na tym paliwie też wykręciłem mój rekord 7.8 l/100 trasa szybkiego ruchu 120 km/h.
Swoja drogą, czy na rynku zimą można dostać paliwo bez bio? Kilka lat temu jeszcze było w Statoil i chyba na Lotosie. Testowałem je w zamrażalniku, max jaki tam osiągnąłem to -27 i była bardzo duża różnica (kolor paliwa przezroczysty, nie żółto-zielony, bo to bez rzepaku jak B7 i prawie zero wytraceń)
Pozdrawiam
SuperDexta jest offline   Odpowiedź z Cytatem