Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana rozrządu w silniku DW10C
View Single Post
Stary 20-03-2021, 10:31   #73
maretzki
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Toruń
Model: Mondeo Turnier (BA7)
Silnik: 2.0 TDCI 103kW
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Ja uważam, że warto zmienić łańcuch przy wymianie rozrządu. Może nie przy przebiegu 150tys, ale większym owszem. ASO twierdzi, że nie wymienia się tego do czasu, gdy nie zacznie hałasować. Ale gdy zaczyna hałasować, to moim zdaniem ostatni moment na wymianę. Luźny łańcuch to zużywanie sie pozostałych współpracujacych elementów.
Poza tym co to za koszty? Części na wymianę rozrządu na dobrym zamienniku rozrządu + łańcucha z napinaczami 670 zł + komplet nowych uszczelniaczy wału, wałków, kolektora, które warto lub należy przy okazji wymienić (nieco ponad 200 zł)
Do tego dojdzie koszt wymiany, gdzie i za ile to już kwestia warsztatu.
Ja za usługę płacę 850zł u doświadczonego mechanika. Czy to duzo za spokój na dłuższy czas?
Niech każdy odpowie sobie sam.
Takie jest moje zdanie, no ale ja jestem dziwny, bo zwykle w uzywanym samochodzie podwajam jego wartość, przez włożenie w niego kupy nowych części.
maretzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem