View Single Post
Stary 02-04-2021, 15:12   #1
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 339
Domyślnie Czyszczenie kolektora dolotowego 2.0 DW10c - chemicznie

Cześć,

Zastanawiam się nad profilaktycznym przeczyszczeniem kolektora dolotowego u siebie - 2.0 TDCI DW10c (polift).

Wiem że najlepiej zdjąć całą przepustnicę i kolektor - ale to ile rzeczy trzeba przy okazji odkręcić by zdjąć kolektor lekko mnie przeraża. Może gdyby istniała jakaś dobra fotorelacja - to bym się na to porwał - ale nie znalazłem takowej. Jedyne co znalazłem to ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=MziZQbO97RA&t=76s

Ale tutaj gość rozbiera mega dużo rzeczy od góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlatego rozważam mniej inwazyjną metodę - czyszczenie chemiczne preparatem Liqui Molly.
Pewnie efekty nie będą tak spektakularne, ale zawsze trochę syfu zniknie.

Czy ktoś jednak wie gdzie ten preparat "aplikować" w DW10C ? (bo wąż wchodzi w tym silniku w przepustnicę "od dołu" inaczej niż w przedlifcie (DW10).

Czy właśnie powinienem zdjąć ten wąż i od dołu aplikować środek do przepustnicy połączonej z kolektorem ?

Dzięki za porady.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem