Temat: [C-MAX 2003-2007] od 2.5tys czuć taki moment spadku mocy
View Single Post
Stary 08-06-2021, 19:24   #1
adam1200
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-02-2021
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie od 2.5tys czuć taki moment spadku mocy

Witam posiadam focusa C-max 1.8 pb 125km 2006r mam problem gdy przyspieszam na trzecim, czwartym i piątym biegu tak od 2tys auto idzie ładnie ale powyżej 2.5tys czuć taki moment spadku mocy, auto łapie muła i do tego zaczyna szarpać, łapie tak jak by czkawkę więc oddałem Fordka do mojego mechanika stwierdził że wszystko wygląda w porządku i nic nie poradzi więc znalazłem drugiego mechaniora który sprawdził wszystko i postawił taką diagnozę że wszystkie parametry są w porządku jedynie auto ma dużą dawkę paliwa ale nie wie czym to jest spowodowane, świece czarne nie dawno wymieniane i powiedział mi że być może być przestawiony łańcuch i jeszcze powiedział że może być zapchany kat bądź sam wydech bo gdy auto jest zimne spaliny wydostają się normalnie ale jak już się rozgrzeje to po dodaniu gazu do 3tys spaliny nie wylatują powiedział mi że może dusić się spalinami na wysokich obrotach a sondy nic nie pokazują bo jest jakieś obejście zrobione, a więc nic nie zrobił powiedział że jest bezradny więc już mam następnego umówionego ale czy ktoś miał podobnie bądź wie na co można nakierować mechanika bo przy wyprzedzaniu albo gdzie trzeba depnąć robi się trochę niebezpiecznie.
adam1200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem