View Single Post
Stary 01-07-2021, 12:45   #739
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 159
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał edarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem Kugę w wersji Titanium z silnikiem 1,5 150 KM Ecoboost. Do odbioru ma być na wrzesień. Trochę mam obaw co do doładowanych silników i nie ważne, czy benzynowych, czy diesla. Wybrałem benzynę, ponieważ jednym z aut, które miałem był właśnie diesel. DPF, turbina, to rzeczy, które spędzały mi sen z powiek. Niestety nowe benzyniaki też mają coś na podobieństwo DPF, czyli GPF i mają turbiny. Czy jeżdżąc po trasach rzędu 15-50 km dziennie mój wybór był dobry? Dłuższe przeloty, rzędu 400-1000 km mam kilka razy w roku. Jeżdżąc do pracy w zimę diesel nie zdążył się nawet dobrze rozgrzać. W lato znów zaczynał wypalać DPF, jak ja kończyłem jazdę. Efekt - masa paliwa w oleju. Jak sprawują się te silniki, ponieważ o "litrowych" słyszałem różne rzeczy. Diesel natomiast z roztworem mocznika na dokładkę? Tak, AdBlue to mocznik nawozowy, tylko w roztworze. Pracuję akurat w fabryce, gdzie to się produkuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ wyczytałem wcześniej, że w manualu jest aktywny tempomat. Ja tej opcji nie brałem, ale jest Pre-Collision Assist, czyli radar na wyposażeniu. Można uruchomić w takim przypadku aktywny tempomat?
kiedy zamawiałeś ??
young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem