View Single Post
Stary 04-07-2021, 22:03   #50
jack1024
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 DCI
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie można włączyć asystenta pasa ruchu - jak z kalibrować kamerę

Witam,

Ja mam podobny problem.
Mam lusterko / kamerę: DU5A-17E678-EM
Nie pojawiają mi się ani znaki drogowe, ani linie asystenta pasa ruchu. W Forscanie po odczytaniu IPMA jest komunikat: DTC w IPMA C1001:78-2A (czyli konieczna kalibracja kamery). Próba wykonania kalibracji (zgodnie z opisem procedury) nie daje żadnego efektu, znaki drogowe ani linie asystenta nie pojawiają ani na chwilę. Jeździłem już wiele razy, nawet z pół godziny z włączoną opcją kalibracji i nic. Naciskanie przycisku na manetce kierunkowskazów także nie pomaga.
Zrezygnowany już tym, zakupiłem nowe takie samo lusterko z kamerą.
Już po samym podłączeniu go, pojawiły od razu się znaki drogowe (50km) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już byłem pewny teraz będzie wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak wyjechałem na drogę, aby pomimo wszystko wykonać kalibrację nowej kamery i to chyba był mój błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowa kamera zaczęła zachowywać się tak samo jak ta, którą miałem wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyślałem: Kalibracja psuje mi kamery ? Czy może ta procedura zapisuje coś do modułu IPMA (umieszczonego w obudowie lusterka z kamerą) i od tego czasu moduł IPMA zostaje z komunikatem o konieczności kalibracji (DTC w IPMA C1001:78-2A) ??

Może miał ktoś podobny problem i coś podpowie ?
jack1024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem