Temat: [Mondeo 2014- ] Błąd skrzyni Powershift oraz EGR
View Single Post
Stary 05-08-2021, 09:26   #45
Czarny95
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-08-2021
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Witam wszystkich, podpinam się pod temat i proszę o poradę na wakacjach nieoczekiwanie wyświetlił mi się błąd skrzyni power-shift '' skrzynia biegów ograniczone działanie '' z ikonką koła zębatego a w środku termometr, objawiało się to tym że skrzynia miała problemy ze zmienianiem biegów obroty wzrastały a bieg wchodził później, następnego dnia po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawiła się kontrolka check engine. Samochód zawiozłem do ASO gdzie po diagnostyce stwierdzili ze powodem awarii był zapchany EGR. Odebrałem samochód i po przejechaniu ok 250 km usterka wróciła. Moje pytanie brzmi czy EGR możne spowodować takie błędy skrzyni, Mondeo miał wymieniany olej i filtr w skrzyni na 64 tyś i 109 tyś aktualny przebieg to 110 tyś, po ponownej wizycie w ASO stwierdzili że EGR kwalifikuje się do wymiany, dzwoniłem po kilku warsztatach i proponowali mi wyłączeni erg-u za ok 600 zł czy jest to dobre wyjście z zaistniałem sytuacji czy wyłącznie erg-u nie spowoduje większych problemów. pozdrawiam
Czarny95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem