View Single Post
Stary 30-08-2021, 17:52   #1
Smrekun
ford::amateur
 
Imię: R
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Środek Polski
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 B.
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Diagnostyka skrzyni Durashift EST

Dzień dobry! Cześć!
Mój pierwszy post, więc krótki wstęp.
Jestem (raczej zadowolonym) posiadaczem Forda Fusiona 1.4 (rocznik 2007). Przekonuje mnie prosta stylistyka i surowość wnętrza. Nie wymagam zbyt wiele. Przejechałem nim już ponad 30kkm.

Niestety od zeszłej jesieni fordek zaczął poszarpywać. Wiele rzeczy w nim wymieniłem (od filtru paliwa, po sam rozrząd, nie wymieniłem tylko czujnika położenia wału). Jakiś czas temu, ruszając spod świateł na skrzyżowaniu, standardowo przerzuciłem dźwignię wybieraka z N na D, powoli rozpędzając pojazd. Komputer pokazał wejście z 1 na 2, potem z 2 na 3 i...koniec. Więcej już nie pojechał. Dotoczył się na drugą stronę z komunikatem o awarii i koniecznym serwisie skrzyni biegów. Samochód również nie odpalił.

W tym momencie Fusion jest w dobrych rękach, ale potrzebuje pomocy kogoś, kto zna temat "duraszitów". Jestem na etapie sprawdzania czy winna jest sama skrzynia czy tylko sterownik. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie i jest w stanie pomóc, to będę wdzięczny.

Rozpisałem się, a główne pytanie brzmi: Jak sprawdzić, po zdemontowaniu siłowników elektrycznych, czy chodzą wszystkie biegi? Nie ma tutaj typowych cięgien.
Smrekun jest offline   Odpowiedź z Cytatem