Temat: [Mondeo 2014- ] Błąd skrzyni Powershift oraz EGR
View Single Post
Stary 13-09-2021, 17:52   #47
PawełK86
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-12-2020
Skąd: Chełm
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 180 km
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Powershift - ograniczone działanie skrzyni biegów

Witam!

Pragnę podzielić się swoją historią, mam nadzieję, że komuś się przyda.

Wracając niedawno z Chorwacji gdzieś mniej więcej na obwodnicy Budapesztu auto delikatnie szarpnęło i pojawił się błąd:
ograniczone działanie skrzyni biegów.

Objawy: podczas dodawania gazu obroty szły w górę a bieg się zmieniał w jakimś dziwnym momencie i wyraźnie było czuć zmianę. W dół biegi zmieniały się bardzo płynnie, bez problemu.

Po zgaszeniu auta i odpaleniu przez jakiś czas, 1-2 minuty auto jechało bez problemu, biegi zmieniały się idealnie aż do momentu jak wskoczył w/w błąd.

Miałem do domu ok. 800km więc jechałem z duszą na ramieniu i przekonaniem, że trzeba będzie dołożyć do wakacyjnego wyjazdu z 7-9 tys.

Udało mi się dojechać, znalazłem sposób żeby w miarę szło: przełączyłem skrzynię na tryb sport i sam zmieniałem biegi łopatkami - dodawałem gazu, noga z gazu, zmiana biegu, noga na gaz...i tak całą drogę.

Po powrocie pojechałem do mechanika na komputer i ku memu zdziwieniu okazało się, że w skrzyni nie ma żadnego błędu za to jest błąd EGR - zawór zablokowany otwarty czy coś w tym stylu.

Wrociłem od mechanika, obejrzałem film na youtube jak się dobrać do zaworu EGR i wyciągnałem go.

Jest to dość czasochłonne zajęcie dla amatora ale udało się.

I tu kolejne zdziwienie - zawór EGR był zaskakująco czysty, w zasadzie był na nim tylko taki delikatny nalot jakby ktoś go mąką przypruszył.

Ale za to po drodze do EGR była przepustnica i jakby dolot i tam siedział taki czujnik - chyba ciśnienia powietrza albo czegoś w tym stylu i był zalepiony trochę.

Wyczyściłem to wszystko ładnie preparatem do czyszenia EGR i po złożeniu do kupy i odpaleniu auta wszystko wrociło do normy...

Pojechałem jeszcze raz do mechanika żeby skasował błąd i zrobił adaptację EGR i auto jeździ jak nowe...

W zasadzie nie trzeba było dobierac się do EGR...
Wystarczyłoby wyjąć czujnik z tego dolotu, wyczyścić i wsadzić z powrotem...15 min roboty.

Tyle stresu przez takie gówienko...

Pozdrawiam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PawełK86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem