Temat: [S-MAX 2006-2015] Sprzęgło alternatora - numer części
View Single Post
Stary 22-09-2021, 11:40   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,047
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora - numer części

Cytat:
Napisał robitak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro i tak alternator jest do wyjęcia
Niekoniecznie jest do wyjęcia. Jak się ma dobre narzędzia, to można wymienić sprzęgiełko bez demontażu alternatora.
Cytat:
Napisał robitak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucilem przekrój sprzegiełka i klucz jaki znalazłem na allegro. Będzie pasował?
Ta "nasadka" będzie pasować, z tym że ona stanowi pół narzędzia (klucz właściwy). Jeśli u Ciebie jest zamontowany alternator Bosch (a tak powinno być w tym roczniku), to do "zblokowania" potrzebny będzie jeszcze klucz trzpieniowy z końcówką "spline M10". Ten klucz trzpieniowy wsuwa się w nasadkę (klucz właściwy).
Tak to m/w wygląda:
Załącznik 121628
Ja zanim udałbym się na zakupy (czy to do sklepu stacjonarnego, czy internetowego) jednak sprawdziłbym jakie sprzęgiełko jest zamontowane na Twoim alternatorze. Wiele to nie kosztuje, bo trzeba ściągnąć ten plastikowy dekiel i zajrzeć "od czoła" wgłąb sprzęgiełka. Najlepiej zrobić zdjęcie telefonem i będziesz miał pełen obraz sytuacji. Sprzęgiełko powinno być takie, jak w swoim przydługim emocjonalnym wpisie podał @Piasek80 (chociaż katalogowy numer alternatora dla aut z Twojego rocznika podał błędny).


BTW. Kiedyś już chyba robiłeś "rekonesans" w sprawie klucza do sprzęgiełka alternatora. Myślałem, że już dawno temat ogarnąłeś.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem