Cytat:
|
Są dwa typy głośników - czarne papierowe i niebieskie premium.
|
Jeśli dokonuje się infantylnego podziału, pod kątem materiału, z którego jest wykonana membrana to TAK, są dwa typy głośników.
Niestety Panie kolego, ale typów głośników jest nieco więcej. Np. w obrębie zarówno głośników papierowych, jak i plastikowych są głośniki o mocy 20W i 25W. To tak prostym językiem.
Cytat:
|
Te niebieskie są lepszej jakości (membrany wykonane z tworzywa i większa cewka) i lepiej grają.
|
Nie zauważyłem, tego lepszego grania po wymianie u siebie.
Cytat:
|
Niebieskie są bardziej odporne na wilgoć i rzadziej ulegają awariom.
|
Niby dlaczego są bardziej odporne? Bo mają plastikową membranę? Śmiała teza! To ja wysnuję kolejną śmiałą tezę: Jak w drzwiach, w których są zamontowane głośniki jest wilgoć (np. leje się po nich woda z szyb), to prędzej szlag trafi cewki i kondensatory w plastikowych głośnikach niż podrze się membrana w papierowych (papierowe nie mają ani wystających cewek, ani kondensatorów). To tak prostym językiem.
Cytat:
|
Za pewne więcej byś zrozumiał gdybyś zajrzał w odpowiedni wątek na tym forum. Ten jest niepotrzebnie utworzony bo nie wnosi nic nowego i tylko go zaśmieca. Proszę o używanie opcji "szukaj".
|
To samo mogę napisać do Ciebie. Zapewne więcej byś wiedział (może nawet zrozumiał), gdybyś zajrzał w odpowiedni wątek na tym forum.