Temat: [Focus 2014-2018] Składane lusterka - głośno
View Single Post
Stary 22-12-2021, 10:29   #8
FokaL
ford::beginner
 
Imię: Dario
Zarejestrowany: 26-11-2020
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 2.0 TDCi 189HP
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Składane lusterka - głośno

Nie chodziło mi o zastosowanie tylko WD-40, ale kolega anlyzator napisał:
Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po stronie kierowcy działa głośniej, jakby miało jakiś opór. Dźwięk mogę opisać jako skrzeczenie. Od nowości po stronie kierowcy było trochę głośniej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc pomyślałem, że dobrze jest to całe miejsce potraktować środkiem czyszczącym, który rozpuści brud a następnie wydmuchać pozostałości sprężonym powietrzem. Stosowanie tylko WD-40 mija się z celem gdyż szybko ponownie zbierałaby się w tym miejscu mieszanina kurzu i tłustego brudu. Zastosowanie tylko smaru (oleju) silikonowego na początku dałaby krótko trwały efekt poprawy. Skoro od nowości nie było ingerencji w to miejsce to na pewno spora ilość zanieczyszczeń powodowała opisywane skrzeczenie.
Żeby nie przedłużać najlepiej nawilżyć i zmiękczyć brud a następnie go usunąć sprężonym powietrzem i dopiero wtedy użyć oleju silikonowego. Ja profilaktycznie robię tak 2 – 3 razy do roku (w upalne lato, gdy się mocno kurzy i przed zimą). Akurat teraz miałem takie środki pod ręką.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FokaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem