Temat: [Focus 2008-2011] Błąd P0045 brak mocy na 4 i 5 biegu
View Single Post
Stary 14-05-2022, 16:07   #8
Vultar
ford::specialist
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 841
Domyślnie Odp: Błąd P0045 brak mocy na 4 i 5 biegu

Odkopie trochę temat, może komuś się przyda. Błąd P0045 w moim przypadku był związany z wtyczką która źle stykała, Forscan sugerował problemy z połączeniem (wtyczka, kable). Do naprawy użyłem szydełek metalowych (kupiłem za 20 parę złotych komplet) szydełko 0.55mm posłużyło żeby haczykiem odgiąć od środka blaszke w wtyczce a grubsze około 1mm od zewnątrz. To na razie rozwiązało problem. U mnie w końcu sztanga przestała się w ogóle ruszać, przez co w dolocie wytwarzało się podciśnienie, nie duże ale jednak.
Zawór sterowania turbiną (pierburg, N75) idzie wymienić bez kanału, trzeba wiedzieć gdzie jest. Górną śrube wykręciłem całkowicie a dolną na tyle żeby wyciągnąć zawór, trzeba pamiętać jak szły wężyki od podciśnienia.

Jeszcze kwestia przepływomierza, normalnie jest 5.5g/s ale gdy jest odłączony lub zaślepiony EGR będzie pokazywać około 10g/s i tak samo gdy gruszka mi nie działa też pokazywał około 10g/s.
Vultar jest offline   Odpowiedź z Cytatem