Temat: [Transit 2000-2006] Brak oświetlenia w części bagażowej
View Single Post
Stary 21-07-2022, 19:32   #3
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak oświetlenia w części bagażowej

Witaj Wojtku .
Dzięki za odpowiedż na mój problem.A więc tak przekażnik R108 jest ok i na miejscu.Bezpiecznik za oświetlenie na "pace" ok w kokpicie.
Centralnego w aucie nie posiadam/2005r/ Oczywiście mógłbym znaleść masę i połączyć w lampkach z czarnym ale lampki paliłyby się cały czas bo nie wyłącza się +12V po zamknięciu drzwi ,tak samo i -12V.Oczywiście mogę dołożyć przekażnik wzbudzany wyłącznikami w drzwiach i lampki by się świeciły przy otwartych drzwiach./podany minus przez przekażnik/
Po zamknięciu drzwi krańcówka odcinają masę od przeażnika i lampki gasną. Z tym ,że nie musiałbym tego robić jeżeli w aucie jest jakieś inne rozwiązanie które mógłbym wykorzystać.Jednocześnie podpowiadam ,że wszystkie krańcówki w aucie po otworzeniu drzwi wzbudzają buzer na włączonych światłach postoiowych a po ich wyłączeniu cisza.
Tak ,że Wojtku może coś widać na schemacie? Pozdrawiam .
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem