View Single Post
Stary 05-12-2022, 18:45   #1
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Prawie Car Audio - wyciszenie pompy ciepła :)

Czołem!

Sąsiad narzeka że mu pompa ciepła hałasuje, planuję ją jakoś wyciszyć. Wiadomo, w pompie są dwa podstawowe źródła hałasu, sprężarka oraz wentylator 60cm niecałe 1000 rpm.

Pompa stoi plecami przy ceglanej ścianie domu. myślałem, żeby ją zabudować takim półotwartym domkiem drewnianym, sekcję ze sprężarką możliwie mocno zabudować. Konstrukcja musi być półotwarta, żeby pompa miałą możliwie dworowe powietrze, no i żeby przy rozmrażaniu para wodna miała ujście. Na ten a'la domek konstrukcji drewnianej myślałem przykleić od środka, czyli pomiędzy pompę a drewno jakieś maty czy inne pianki, albo i maty i pianki, żeby wytłumić dźwięki, ponadto myślałem, żeby na ścianę domu za pompą również przykleić jakieś pianki czy inne maty, żeby zminimalizować odbicie dźwięku.

Nie bardzo wiem jak wyciszyć wentylator. Myślałem żeby skierować strumień powietrza za pomocą jakieś deszczułkowej kierownicy w stronę ziemi. Ale nie wiem czy taka kierownica nie wprowadzi jeszcze więcej huku.

Jeśli macie pojęcie jakich materiałów użyć, to chętnie posłucham rad doświdczonych w temacie CAR AUDIO kolegów.
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem