View Single Post
Stary 03-01-2023, 21:35   #4
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cytat:
Napisał PSG AUTOSERVICES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj vin i dokładnie kodu błędów
Nie wiem czy to pomoze, chociazby z powodu ze ja juz nie pamietam jakie byly wszystkie kody bledow bo bylo to 2 miesiace temu. A teraz nie ma zadnego bledu i tu wlasnie jest problem.
Dodatkowo powiem ze auto jak do tej pory krecilo ale nie odpalalo tak teraz juz nie reaguje w cale na guzik. Pojawia sie logo conversa i tyle. Zaplon calkowicie odciety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A zeby bylo jeszcze kolorowo komputer warjuje do konca. Auto stoi w ogrzewanym garazu a komputer pokazuje ze jest -68 stopni, rozladowany aku ( a jest w pelni naladowny i sprawdzony ) plus teraz jeszcze nie zawsze chce rozpoznac pilota/kluczyk.
Kolega przejzal juz multimetrem i oscyloskopem wszystkie wiazki elektryczne. Zostlo mu ostatni kawalek od Komputera sterujacego do BMC.
Co ciekawe juz jakas ingerencja w komputer byla bo jakis uj ze sie tak wyrarze polamal obie wtyczki idace do komputera i zamiast je wymienic na nowe to wsadzil je spowrotem za pomoca kleju typu kropleka czy inny cyjanoakryl i niema za latwego dojscia do instalacji bo cala wiazka przechodzi pod podluznica i nie zmiesci sie tamtedy caly komputer. Wiec dodatkowa robota rozpruwania wiazki na aucie w komorze.....
I zobaczymy co wyjdzie.... moze to faktycznie jakis kabelek, ale bylo by to dziwne ze nagle stracil moze nie dokonca zasilanie na czujnikach bo jednak zasilanie jest tylko nie o pelnej mocy tylko jej czesc, dodatkowo teraz w cale nie reakuje na guzik. zaplon jest odciety ( a po podlacznieu zasilania do przekaznika na krotko i podania napiecia rozrusznik kreci ladnie)
Wiec reasumujac wygladalo by to na glowy komputer sterujacy ale dalej pewnosci nie ma.....

Przepraszam za pisownie bez polskich znakow, ale w robocie mam tylko amerykanska klawiature... wiec sorry za utrudnienia w czytaniu : )
Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem