View Single Post
Stary 24-01-2023, 11:32   #3
Sedini
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 19-02-2019
Skąd: Lubań, pow.*lubański
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Masa błędów ESP, ABS, skrzynia, usterka silnika (nie odpala)

pomoże mi ktoś namierzyć zasilanie ? Sprawdziłem żółty kabel z pomarańczowym paskiem ale nic tam nie ma.
Zmierzyłem jeszcze prąd w gnieździe przekaźnika R2:
Akumulator napięcie 12.12
Mierząc gniazdo przekaźnika pin 3 i 5 miernik pokazuje 11.8
Czy tutaj wszystko jest ok ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytając trochę zagraniczne fora natknąłem się na podobny przypadek i w nim winny był moduł BCM znajdujący się pod schowkiem pasażera. Postanowiłem to sprawdzić i po wymontowaniu go moim oczom ukazała się kupa 0_o Chyba jakaś mysz tam zawitała. Zamówię cały moduł na podmiankę i zobaczę czy znikną błędy "usterka silnika" i "ESP ABS" bo wiem że przy wymiane modułu trzeba zaprogramować immobilaizer. Czy ktoś z okolic Zgorzelca (dolnyśląsk) posiada IDS'a i byłby w stanie w razie czego podjechać i mi to ogarnąć ? Oczywiście za odpowiednią stawkę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Sedini ; 27-01-2023 o 07:33
Sedini jest offline   Odpowiedź z Cytatem