View Single Post
Stary 19-02-2023, 13:13   #144
pEgon
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-11-2021
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1500
Rocznik: 2018-
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tuning 1.5 EcoBoost 150KM / zmiana mapy na 182KM

Witam szanownych,
pierwszy mój post na tym forum, więc z góry przepraszam, jeśli coś nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam Focusa 2019 1,5EB 3-cylindry, 150KM.
Po przeczytaniu wątku i innych stron wnioskuję, że podmianka mapy na fabryczną 182KM to zabieg bezpieczny i prosty (nie wymaga wizyty na hamowni) i mając soft i zaufana mapę a także pojęcie o chipowaniu można to zrobić samemu, ewentualnie skorzystać z pomocy osób z takim doświadczeniem.
Jak widzę, jest to minimum, bardziej optymalne jest skorzystanie z map modyfikowanych (podobno tworzonych) przez tunerów mających doświadczenie, hamownię i takie hobby. Istnieje wówczas możliwość poprawienia parametrów w stosunku do map fabrycznych, tworzonych z uwzględnieniem trendów i przepisów forsowanych przez ekologów.
Różnice pomiędzy fabryczną mapą 182 a mapami tworzonymi przez zapaleńców są spore, co pokazywane jest na wykresach.
We Wrocku reklamują się różne warsztaty, prześcigając się w możliwych do uzyskania parametrach z tego silnika, trudno mi jednak ocenić na ile twórcy map piszą prawdę.
Proszę o info doświadczonych kolegów:
-czy warto się decydować na mapę 182KM fabryczną czy szukać czegoś bardziej optymalnego?
-czym się kierować szukając warsztatu, wykresy są podobne, podejrzewam, że spece od Tuningu wymieniają się między sobą doświadczeniami i pewnie mapami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
pozdrawiam
pEgon jest offline   Odpowiedź z Cytatem