View Single Post
Stary 10-04-2023, 18:03   #1
Hymi
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-04-2023
Skąd: Chełm
Model: Ford Transit Connect mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Arrow Ford Transit Connect 2014, pomoc w kilku tematach po zakupie

Witam wszystkich bardzo serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (pewnie od tego jest specjalny wątek)

Od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Connecta.

W tej chwili przechodzi remont silnika, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Temat tempomatu znalazłem już na forum, ale z kilkoma sprawami nie poszło mi już tak dobrze.

1. Jak wygląda kwestia zamontowania oryginalnych czujników cofania, bo mam tylni zderzak do wymiany i wpadłem na pomysł, że z czujnikami może być łatwiej.
2. Czy w fordzie mając jeden kluczyk i to bez przycisków można dorobić drugi np. scyzoryk z centralnym sterowanym pilotem?
3. Poczytałem trochę tutaj o silniku 1.6 diesel (ja mam 115km) i może ktoś może mi poradzić jak o niego dbać, aby nie remontować go co rok.
4. "bawił" się ktoś w car-audio? może jakieś rady? u mnie będzie radio 2din, bo już przyzwyczaiłem się do apple CarPlay
5. Czy jak bym kupił oryginalną listwę do podświetlenia rejestracji z kamerą cofania to będą trudności z podłączeniem do radia sony?

Z racji tego że to pierwszy mój Ford, a na forum tylko czytałem pojedyncze wątki może ogólnie macie jakieś rady jak z tym autem żyć w zgodzie, gdzie kupujecie części nowe i używane, czy macie może jakieś zaufane warsztaty np. w Warszawie, bądź w woj. Lubelskim.
Hymi jest offline   Odpowiedź z Cytatem