View Single Post
Stary 12-04-2023, 08:37   #2
Sylwekford
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 12-04-2023
Skąd: Krasnobród
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2004 1.4tdci szarpanie i zapowietrzony układ

Witam walczę z takim fordem od paździenika 2022r. Układ zasilania tego pojazdu jest największym jego minusem. Wymieniłem cały układ zasilania. Wyrzuciłem przy zbiorniku fenomenalne wtyczki do przewodów paliwowych i moduł paliwa dałem gumowe wężyki i zacisnałem na opaski metalowe przy zbiorniku. Wymiana na nowe przewodów paliwowych od filtra do pompy wysokiego cisnienia i przewodów paliwowych przelewowych na nowe nie dała rezultatu. Pompa paliwa zasysa powietrze do listwy wtryskowej. Brak mocy przy ruszaniu, dymienie przy rozruchu sinika silnik pracuje nierówno. Pompa jest TIP TOP po regeneracji wtryskiwacze również. Po wylączeniu silnika i nacisnienęciu gruszki widoczne pęcherzyki powietrza. Jeśli masz szczęście i przy silniku od filtra do pompy CR wszystko jest szczelne a ciągnie powietrze ze zbiornika - trzeba wyjąc zbiornik na kanale. Dobrze gdyby nie było w nim paliwa (rezerwa ma około 8 litrów oleju napędowego). Trzeba paliwo odpompować gruszką z przewodami po odłączeniu przewodów gumowych od wlewu paliwa. Nieszczelnosć filtra paliwa uznaję że nie oodlega dyskusji. Pęcherzyki jeśli idą od zbiornika paliwa będą na 1000% powodowały zapowietrzanie pompy CR i szarpanie. Widoczne bedzie dymienie z rury wydechowej kolor niebieskawy. Brak mocy przy ruszaniu. Silnik może gasnać. Jeśli samochód Twój ma spory przebieg odradzałbym inwestowanie w serwis a złomowanie pojazdu i zakup AUDI.
Sylwekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem