View Single Post
Stary 31-05-2023, 11:51   #39
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 117
Domyślnie Sync 3 equalizer tonów radia

Ostatnio zająłem się nagłośnieiem mojej nowej Kugi. Oczywiście wytłumienie drzwi, wymiana wszystkich głośników włącznie z twiterami. /głosniki z wyższej półki, pominę jakiej marki/. I co się okazało. Głośniki niskotonowe grają o niebo lepiej niż oryginały. Natomiast zestrojenie tego radia sprawia wrażenie, że wycina ono bardzo górne pasmo. Wysokie dzwięki są tłumione głównie przez średnie pasmo. /ponoć to takie amerykańskie zestrojenie/. Standardowe ustawienia korektora daje płaski i przytłumiony dźwięk z dużą iloscia dźwięków średnio-tonowych prawie całkowicie pozbawiony sopranów. Na forum wyczytałem, że w SYNC 3 można w module ACM zmienić nastawy eqalizera, a tym samym zmienić charakterystykę nagłośnienia auta. W związku z powyższym może ktoś z kolegów podpowie mi ,czy za pomocą Forscana mogę zrobić taką zmianę, gdzie tj. w jakim module to szukać, jakie ewentualnie kody zmienić. Interesuje mnie generalnie system Kugi Mk 2 lift. Wszelkie informacje dotyczące tego zagadnienia mile widziane.

Ostatnio edytowane przez AREKSZ ; 31-05-2023 o 11:56
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem