Temat: [Mondeo 2000-2007] Co z tą klimą ? brak sił
View Single Post
Stary 10-06-2023, 12:29   #1
kukiz87
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-08-2019
Skąd: Piotrków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Co z tą klimą ? brak sił

Witam , pacjent mondeo 3 . 2.0 TDCI , auto mam 3 lata gdy zakupiłem auto klima chłodziła mi tylko na trasie , okazało się że przekaźnik od wentylatora był spalony , po zmianie wentylator klimy już działa , w zeszłym roku klima chłodziła dość mocno po kilku minutach robiło się powietrze cieplejsze , potem znów chłodziła i tak na zmiane. W zeszłym roku już postanowiłem nic z tym nie roibć , pomyślałem że pewnie mało w układzie jest i dlatego tak działa. Byłem w serwisie klimy w tym tygodniu , gość mówi że w układzie jest ponad połowa i to powinno starczyć na 2 lata , sprawdził szczelność , niby wszystko ok. Wentylator działa , sprężarka działa , czuję podczas jazdy opór na klimie i bez , i nawet pokazywał mi jak ta sprężarka się załacza. Od tego czasu zrobiłem mały test chwilę po mieście chłodziła fajnie , pomyślałem ok działa fajnie. Przed momentem wracałem do domu po trasie 10 km , przez pierwsze 2 km chłód fajny , a potem coraz cieplejsze powietrze. Do domu zajechałem zlany potem ;/ mimo włączonej klimy , sprężarka działała czułem opór. Wentylator również działa , Co może być powodem tego przerywania ? w zasadzie teraz ona przez kilka chwil chłodziła a potem dmuchała ciepłym powietrzem.
kukiz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem