Cytat:
|
np. fordsklep nowy zamiennik 569 zł razem z uszczelkami. Podejrzewam, że mechanik też nie zrobi tego za 100 czy 200 zł. Więc może lepiej wrzucić cały nowy zamiennik ?
|
Pewnie zamiennik dużo gorszej jakości niż oryginał więc osobiście jeśli reszta kolektora jest ok zostawiał bym oryginał z nowymi klapkami ewentualnie bez klapek.
Cytat:
|
ale to głównie tyczy się MK III a ktoś takiego zabiegi w MK IV robił i ma jakieś wnioski?
|
Silniki są praktycznie takie same w mk3 i mk4. Ogólnie klapki mają poprawić spalanie i emisję w najniższym zakresie obrotów do 2000 obrotów chyba albo nawet niżej. Pewnie jakiś tam efekt jest ale minimalny, teoretycznie w praktyce może troszkę więcej palić w tym zakresie i być mniej dynamiczny w tym zakresie ale oprócz stania na luzie w tym zakresie tym silnikiem się nie jedzie. Nikt nie zauważył różnicy bez z i klapkami. Mogę pomierzyć z ciekawości bo w rodzinie mamy fiestę st150 z tym samym silnikiem.