Temat: [S-MAX 2006-2015] "Znikające" wspomaganie
View Single Post
Stary 28-08-2023, 12:40   #1
mar_1981
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Bydgoszcz, Pionki
Model: brak Forda
Silnik: inny
Rocznik: 1900
Postów: 3
Domyślnie "Znikające" wspomaganie

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem ze wspomaganiem. Zazwyczaj na postoju (wiadomo najbardziej czuć) wspomaganie np. w lewo kręcąc działa a jak chcę w drugą stronę przekręcić kierownice to już idzie jak bez wspomagania. Jak np. dam znowu lekko w lewo i potem znowu w prawo to pójdzie ze wspomaganiem z pół obrotu a potem znowu kicha. Naczytalem się postów i zgłupiałem od czyszczenia filterka (ktorego u mnie nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), po wtyczki, pompy wspomagania i wymiany oleju.

Czytałem o łożyskach amortyzatorów. Wymieniłem w weekend łożyska kpl. odrazu amorki bo moje już słabe były, obydwa wahacze i łączniki. Łożyska ori Ford reszta Lemforder i KYB.

Czy można jakoś zdiagnozować pompę wspomagania? Chodzi cicho, dopiero w maksymalnym położeniu zaczyna głosniej pracować ale bez żadnego niepokojącego dzwięku. Symbol pompy to 6G91-3K514-AK.

Macie może jakieś pomysły bo moja cierpliwość i finanse samochód na próbe wystawiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję że nie napisałem zbyt chaotycznie i zrozumiecie o co chodzi. Gdyby co mam kabel diagnostyczny ale nic nie pokazuje
mar_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem