Temat: [Transit 2000-2006] Błędy P1211 i P0251 po braku paliwa.
View Single Post
Stary 14-09-2023, 12:51   #22
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 75
Domyślnie Odp: Błędy P1211 i P0251 po braku paliwa.

Naprawę robił autoryzowany serwis Delphi, właśnie pompę wstępną robili, dostałem stare części. Zasysania oleju nie wykluczam, ale po takim czasie to w filtrze chyba powinno już to być widać, a jak go zdejmuję i zleję to paliwo jest czyste. Poza tym chyba powinien trochę kopcić. Dziś przyjdzie druga podstawa filtra. Zobaczymy, czy to coś da. Korci mnie uciąć oryginalne końcówki węży paliwowych i od strony baku założyć opaski.

Co do turbiny. Ostatnio jak sprawdzałem to na zgaszonym aucie to cięgło nie miało żadnego ruchu przód-tył. Pojeździłem dziś z forscanem. Nie za bardzo wiem jak czytać wyniki, bo nie wiem jakie są zakresy. Zawór upustowy pracuje w zakresie od 50% do 80%. Spec od turbin mówił, że powinien pracować od 20% do 80%. Druga sprawa czujnik MAP pokazuje ciśnienia od 100kPa (bieg jałowy) do 250kPa (3000-3300 obr) i tu nie wiem czy to nie jest za dużo. Kolejna rzecz po zdjęciu wężyka z gruchy cięgło się cofa i wraca (rozgrzany silnik), ale forscan pokazuję taką samą wartość około 73%. Następna sprawa, wężyk do gruchy u mnie już chyba nie jest oryginalny, nie ma zgrubienia, schodzi dość łatwo, ale może tak ma być. Ostatnia sprawa. Na zimnym silniku, po odpaleniu i zdjęciu wężyka cięgło się cofa do tyłu, bardziej się już nie da, ale po założeniu wężyka nie wraca do gruchy, dopiero jak dodam gazu. Poza tym ruszam cięłnem do przodu do tyłu bez problemu, wcześniej było sztywne, dało się ruszyć ale potrzeba było siły.

Ostatnio edytowane przez Oleqq ; 14-09-2023 o 15:29
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem