View Single Post
Stary 02-10-2023, 09:05   #1
neo937
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Wysokie spalanie chwilowe przy przyspieszaniu 2.0 TDCI

Witam,
Jakieś 3 tygodnie temu miałem komplet wymiany filtrów paliwa, oleju, powietrza + wymiana oleju na Castrol Edge 5W30 LL.
Efekt jest takim że przy ruszaniu na zimnym silniku, spalanie chwilowe skacze do 15 / 18 litrów. Przed wymianą filtrów i oleju, wartość ta nie przekraczała 8 litrów (przynajmniej tak mi się kojarzy).
Jeżdże ~40km do pracy autostradą, ze względnie stałą prędkością i przyspieszanie z 90 km/h do 100 km/h powoduje wzrost spalania chwilowego do 10 / 12L. Przed wymianą oczywiście tak nie było.

Teraz się pojawia pytanie - co może być problemem? Możliwe, że powodem jest sam olej? Może kupiłem jakiś zleżały 4L (Allegro, oficjalny sprzedawca Castrol), natomiast od mechanika kupiłem dodatkowe dwa litry w nowych naklejkach (nowa partia).
neo937 jest offline   Odpowiedź z Cytatem