View Single Post
Stary 25-11-2023, 14:50   #9
dns88
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-03-2019
Skąd: Kingston upon hull
Model: S-max
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Przycisk power nie odpala samochodu TXS

Witam serdecznie - pacjent to smax 2.2 200KM 2012.. jestem na etapie szukania rozwiązania na moj problem otoż - jakies 2 tyg temu przestał przycisk power odpalac mi samochod, klikam to wszystko normlanie działa, wciskam sprzegło i jeszcze raz power to powinien odpalic silnik a poprostu gasnie samochod... podjechałem do mojego mechanika który zna samochód i teraz tak :

-nowy rozrusznik zamontowany
-nowe przekazniki z przodu zainstalowane
-nowy czujnik nad sprzegłem zamontowany ktory działa.
-start awaryny poprzez hamulec i sprzegło również nie działa

wszystko było sprawdzane miernikiem takze wszystko dziala, dalej nie dziala odpalenie samochodu z przycisku power, musze go odpalac z przekaznika ktory mam obecnie "otwarty" ( uzywam poki co do odpalania stary przekaznik ktory ma obudowe sciagnietą, a nowy lezy w podłokietniku)

Mechanik sprawdził wejscia tego przekaznika miernikiem i powiedział ze gdzies na ktorymś wejsciu czyli chyba gdzie jest minus czy tez masa pokazuje mu napiecie 9v a powinno byc 0... uwaza ze to powoduje problem odpalenia..pisałem o problemie tez na grupie fb, tam dostałem tipa zeby patrzeć na wiązke bo moze byc przegnita, tylko ze nie wiem gdzie ta wiązka, możecie jakos poratowac zdjeciem badz czymkolwiek ?

Jeszcze jedna ważna rzecz, po zamontowaniu czujnika pod sprzegłem zaczął odrazu działac na styk, ale działał kolo 3 dni i znow trup...czujnik wyciagniety, sprawdzony miernikiem, wszystko gra, włożony i juz nie chce zaskoczyc...
dns88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem