View Single Post
Stary 26-11-2023, 16:43   #63
czarny2891
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 12-11-2023
Skąd: Zabrze
Model: Ford Kuga mk1 2.0 TDCi awd
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Wymiana olejów

Witam wszystkich
Od pewnego czasu jestem posiadaczem Kugi 2.0tdci 4x4 z 2009 roku. Wczoraj zabrałem się za wymianę olejów. Do silnika wlałem Valvoline FE 5w30 + trochę cerateca (bo lubię) 🙂
Wymieniłem też wszystkie filtry. I wiadomo że tu nie było żadnych problemów. Potem zabrałem się za skrzynie biegów i tam też nie było problemu bo był korek spustowy i wlewowy. Skrzynię zalałem zgodnie z zaleceniami sklepu Forda olejem Ravenol MTF-3, którego weszło ok 1.8l. Do skrzyni rozdzielczej zakupiłem też wg zaleceń olej Ravenol FSG 75w90 którego miało wejść ok 0.45 litra jednak nie znalazłem ani korka wlewowego ani spustowego. Temat zostawiłem na później i zabrałem się za tylny most. Tam podobnie jak w Haldexie nie bylo korka spustowego, jedynie korek wlewowy. Widać że ktoś już tam ole wymianiał, bo olej nie był zły, jedynie było go za mało bo ok 0.6l. Dorobiłem sobie korek spustowy, całość jeszcze raz przepłukałem i zalałem olejem Ravenol EPX 80w90 którego weszlo prawie pod korek 0.8l czyli tyle ile powinno być. Haldex IV zostawiłem na innym dzień bo było już późno, ale tam też nie powinno być problemu bo olej się zlewa poprzez wyciągnięcie silniczka a nowy mam też z Ravenol w takiej tubie jak silikon 300ml + filtr. Korek wlewu jest więc luz. Najbardziej mnie zastanawia ta skrzynia rozdzielcza - czy ktoś bawił się z wymianą oleju w niej? Wrzucam zdjęcie korka spustowego , może komuś się przyda jeśli nie będzie chciał się bawić w odsysanie przez korek wlewowy😉
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20231125_231329.jpg (95.1 KB, 45 wyświetleń)
czarny2891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem