View Single Post
Stary 18-12-2023, 11:42   #23
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe 235/50/17 jakie pilecacie

Cytat:
Napisał hans01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to akurat jest opona bardziej zbliżona do zimowej niż do letniej.
Michelin CrossClimate był jedną z pierwszych opon tego typu, która wyewoluowała od letniej (między innymi dlatego, bieżnik jest mniej "poząbkowany"), a nie od zimowej jak piszesz. Pozostali, początkowo adaptowali bieżnik stricte zimowy (klockowy) do opony wielozesonowej.
Używałem i używam, kolejnych generacji miśków CrossClimate.
Każda kolejna jest lepsza ale nie zawsze we wszystkich parametrach więc warto śledzić te zmiany i wybierać rozsądnie.
Oba mondziaki to 2 litrowe diesle. W mk4 były 17/45/235, w mk5 17/55/215. W obu przypadkach kupiłem wersje XL z indeksem 94V

95% czasu ulice Warszawy i drogi krajowe po Polsce. Ale te 5% to wyjazdy w góry i zaskakujące ataki zimy w miastach.

Zalety:
1. Na suchym i mokrym, zdecydowanie lepsze od jakichkolwiek zimówek - miałem GY Eagle Ultra Grip, Michelin Alpine,
1a. Na suchym i mokrym, wyraźną, na prawdę odczuwalną różnicę, czułem jeżdżąc na Pirelli P Zero. Vs GY Efficientgrip, Michelin Sport Pilot nie czułem już aż takiej różnicy.

2. Na śniegu, zmrożonym i kopnym, w błocie pośniegowym - zachowując zdrowy rozsadek - nie są dużo gorsze vide zdjęcia z zimowej eskapady do Istebnej. Przejechałem, nie zakopałem się, było ok.
Wady:
1. szybsze zużycie niż lato+zima
2. nieco gorsza trakcja boczna na szybko pokonywanych zakrętach, na suchym w porównaniu do letnich (ale to raczej wina wysokiego profilu 55, człowiek w końcu idzie na komfort, nie wygląd ;-p)
3. skłaniają do rzadszych wizyt u oponiarzy, więc trzeba samemu pamiętać by sprawdzać wyważenie, stan fegl itd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190113_120436.jpg (97.2 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190113_095941.jpg (91.0 KB, 18 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 18-12-2023 o 11:51
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem