Temat: [Grand C-MAX 2015- ] wtryski - regenerowac czy kupić nowe?
View Single Post
Stary 19-01-2024, 21:53   #7
Bryniex
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-12-2021
Skąd: LUB
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: wtryski - regenerowac czy kupić nowe?

miałem podobna sytuacje w maju podczas wyjazdu - autem szarpnęło i zgasło i komunikat "awaria natychmiast serwis" po chwili odpaliłem jak nigdy nic i ale po kilku dniach zaczeło szarpać w przedziale ok 1800-2300 obr. Po powrocie wyskoczyły błędy 4 cylindra - chciałem wymontować wtryski do spr ale udało mi się wyciągnąć 1 i 2, 3 tylko się troche obracał a czwarty ani drgnął. Złożyłem i zaprowadziłem do znajomego od wtrysków i on tez się poddał i nikt z okolicy nawet nie chciał do tego się dotknąć. Dopiero ktoś spod Wawy się podjął i jakoś je wyszarpał po kawałku. 4 wtrysk poszedł nowy, 3 złozyli i pozostałe 2 sprawdzone i przeczyszczone i było ok z pół roku.

filtr zmieniany 3 tyg temu przy serwisie olejowym
próby przelewowe przy tych wtryskach nic nie wykazują
wyciągnąć egr w tym silniku to jakaś masakra - próbowałem wiosną i dałem spokój - przeczyściłem tylko przepustnicę - tragedii nie było

podejrzewam 3 wtrysk albo pompę cr albo jedno i drugie albo coś się zasyfiło - po niedzieli jadę na sprawdzenie wtrysków to i wyjdzie czy nie ma opiłków albo innego syfu, no i aku wywalę żeby do pompy się dostać, zajrzeć czy nie ma wycieku jakiegoś itd bo też lubią padać...

Bump: A da się forscanem sprawdzić korekty dawek na cylindrach w dw10f bo nie mogę znaleźć nigdzie takich wskaźników?
Bryniex jest offline   Odpowiedź z Cytatem