Temat: [Focus 2011-2014] Ecoboost 1.6 więcej pali i kopci.
View Single Post
Stary 21-02-2024, 11:06   #43
bfocus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2024
Model: Focus
Silnik: Ecoboost 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6 więcej pali i kopci.

Wskazówka jest na środku po rozgrzaniu - tu nie ma żadnego problemu. Na max podskoczyła tylko wtedy kiedy ten płyn uciekł po uszkodzeniu tej pompki od obiegu płynu.
W sumie to mogłem od razu lawetę wołać kiedy silnik przeszedł w tryb awaryjny a przejechałem ze 2 km. Ale auto zatrzymałem od razu kiedy wskazówka pokazała max. Podniosłem maskę i nie było żadnego dymu.
Ten tryb awaryjny nie pozwala aby się silnik zagotował. Bo nie szło jechać - tak szarpał. Inteligentny samochód. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj ja bym kwestionował to "dobrze".
wskazówka pokazuje zimny, może ciepły albo dobrze rozgrzany albo gorący i faza trzecia złom (lub uszkodzony czujnik poziomu płynu lub temp płynu, wiem bo przez to przechodziłem)
Czyli jak taki czujnik się uszkodzi to jak uchronić silnik przed przegrzaniem co w przypadku EB oznacza praktycznie złom?

Ostatnio edytowane przez bfocus ; 21-02-2024 o 11:09
bfocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem