View Single Post
Stary 14-03-2024, 09:37   #10
Groot79
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-02-2023
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1,8 Diesel 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Prośba o pomoc/info błędy i pytania

Mój mondziak zgłosił mi kilka błędów i chciałem poprosić o pomoc. Ogolnie pojawił się problem z uruchomieniem auta, czasem odpala od strzała a czasem kilkakrotnie nie, ale po godzinie np. odpali bez problemów. Zauważyłem, że zaczął mi cykać pierwszy wtrysk po lewej stronie patrząc na silnik, jest też trochę mokro, tak jakby przlewał ale są to śladowe ilości - w poniedziałek będzie wymieniony. Poniżej wrzucam błędy, które jeszcze mam z opisem co sprawdziłem, jak ktoś będzie miał jakiś pomysł to chętnie się zapoznam


1. P0670 Obwód sterujący modułu świec żarowych
P0380 Obwód A świecy żarowej

zaczęło się od problemów z aku, został wymieniony, przy okazji świece i przewód wysokiego napięcia, może na wyrost ale miał uszkodzenie. Sprawdzony został też ten magiczny cienki kabelek w nadkolu, jest ok

2. P1335 Działanie układu EGR przy czujniku polożenia przepustnicy w polozeniu biegu jałowego

egr jest czysty, być może nie działa jak powinien, nie testowałem jeszcze zaślepienia ale chcę poczekać na wymianę wtrysku, ma to sens?

3. Czy ktoś wie jaka jest prawidłowa rezystencja na czujniku parkowania? mam błąd czujnika tylnego lewego, wymontowałem, sprawdziłem miernkiem i jakiekolwiek wartości (35) pojawiły się dopiero jak przełączyłem na skalę 200k a to chyba zdecydowanie za wysoko, wyciągńałem kolejny i mam tak samo, innych na razie nie sprawdzałem ale czy to oznacza ze taki wynik rezystencji jest oznaką uszkodzenia czujnika?

edit:23.03.2024
wtrysk wymieniony, położony nowy kabel do sterownika świec, egr czysty ale nie działał poprawnie - wymieniony na nowy, auto odpala i jeździ bezproblemowo

Ostatnio edytowane przez Groot79 ; 23-03-2024 o 09:30
Groot79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem