Temat: [Mondeo 2014- ] Skrzynia powershift - regeneracja
View Single Post
Stary 09-04-2024, 16:43   #11
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Skrzynia powershift - generacja

Cytat:
Napisał lolkiju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy pierwsza wymiana oleju przy 120k km to również zaniedbanie i powinno być to zrobione po przejechaniu pierwszych 60k km?
Tak, najlepiej interwał 50-60tkm, producent podaje 60tkm

Cytat:
Napisał lolkiju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy dynamiczna wymiana mogła w jakiś sposób zaszkodzić skrzyni/skrócić jej żywotność?
Zaszkodzić raczej nie, po prostu w PS jest mały sens jej stosowania bo schodzi 90%+ oleju przy wymianie, dynamiczna ma zalety tam gdzie zostaje dużo starego oleju przy wymianie.

Ja robiłem statycznie, też ktoś wcześniej zaniedbał i zrobił 90tkm na jednym. Wymieniłem statycznie z filtrem. Po 10tkm zrobiłem kolejną wymianę statyczną z filtrem i teraz olej jest czysty. I też tak polecam.

Cytat:
Napisał lolkiju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję że bezproblemu ten PS wytrzyma do +/- 200 000km. Jestem skłonny żeby wtedy sprzedać Mondka i rozglądać się za czymś młodszym, ale żona jest przeciwna bo bardzo się jej podoba .
Jak nie dostał za mocno przez ten brak wymiany oleju to powinno spokojnie być, PS II gen. sporo już ma 300-400tkm działają bez zarzutu, u mnie 260tkm+
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem