Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
Cześć,
Niestety mieszkam na drugim końcu Polski - okolice Trójmiasta.
Jak dotąd idę tą samą ścieżką diagnostyczną co Ty.
A ten tłumik drgań to w końcu też wymienili razem z przekładnią? Powiem Ci, że gruba sprawa, że po wymianie dalej stuka.
Również sprawdzałem półosie, szczególnie tą długą (z prawej strony auta). Tylko robiłem to na najazdach i koła były podparte. Jak byłem u innego mechanika to ten sprawdzał luz jak auto było podniesione.
Luzów promieniowych (poprzecznych) nie wyczułem - wszystko sztywne. Łożysko w podporze sztywne i bez luzów. Strona mocowania pół osi od strony dyferencjału też bez luzów - nawet minimalnych, bez pocenia się itp. (podobno jak się rozsypują łożyska wew. skrzyni to na uszczelniaczach pół-osi pojawiają się przecieki oleju).
Jest natomiast luz osiowy - jak kręcę półosią. Czuć i słychać stukanie. Niestety nie umiem ocenić, czy jest to w granicach tolerancji. Generalnie, w przekładniach zębatych luz między zębami jest parametrem projektowanym, a ten może pochodzić z mechanizmu różnicowego.
Mam niedługo przegląd auta, który będę realizował w miejscu zakupu i będę dalej zgłaszał stukanie. To, że inne modele też stukają to w zasadzie nie powinno być usprawiedliwieniem, bo dźwięk jest natury mechanicznej i co do zasady wskazuje na jakąś nadchodzącą usterkę.
Męczy mnie ten temat....
|