View Single Post
Stary 23-09-2008, 08:29   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,051
Domyślnie Re: [Mk3] ząbkowanie opon

Cytat:
Napisał ace2.1
Temat tego watku jest niewlasciwy. Zdarcie opon od srodka wskazuje na zle cisnienie opon a nie geometrie, no chyba ze jest tak zla ze wygina wrecz obrecze ale to juz by wizualnie bylo widac.

Ktos napisal ze Micheliny nie zabkuja, jest w bledzie. mam model Primency czy jakos tak i sa wyzabkowane po 3 sezonach ze ach strach. W Mondeo generalnie chyba wszystko zabkuje bo to wina konstrukcji zawieszenia. A podobno w MKIV (jak mi mowil wlasciciel duzego zakladu oponiarskiego) ten problem narasta i on nie chce juz udzielac gwarancji na opony bo niezaleznie od gumy jaka zalozy to srednio po 5tys jest juz reklamacja.
Kolega mówi o michelinie letnim czy zimowym bo to zasadnicza różnica jest. W zimowym Michelinie ząbkowania nie stwierdziłem na żadnym samochodzie a co do MKIV bez urazy ale to są bzdury moim zdaniem. Po pierwsze mało kto zmieniał już opony w nowym mondeo na inne niż fabryczne bo przez rok ciężko raczej je zużyć , po drugie jeżeli fabryczne to reklamacja u producenta samochodu a nie w warsztacie wulkanizacyjnym, i po trzecie żaden z kolegów na forum nie narzekał jak na razie na ząbkowanie w nowym mondeo, ja również po 20 tyś na oponach Goodyear exellence ,które lubią ząbkowac nie stwierdzam żeby było coś nie tak
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem