View Single Post
Stary 14-06-2018, 19:48   #26
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia, przejechane dotychczas 12tyś km i z usterek wcześniej wymienionych
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – zamówiona nowa

Nowe usterki
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - termin w serwisie na 13 !? lipca

a ja narzekałem na mojego hyundaia ...
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem