View Single Post
Stary 18-04-2012, 12:29   #21
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Przemex nie masz racji.
Wersje z BT mają inny panel przedni.
To radio co Wy macie jeśli jest 4 kanałowe to powinno obsłużyć 6 głośników. Nie spotkałem się nigdy z instalacją głośnikową, gdzie oddzielne kable są do nisko- i wysokotonowych głośników. Do drzwi dochodzą tylko 2 kable, a dopiero w drzwiach jest to rozdzielone z użyciem filtra HPF dla tweetera. Niestety dostęp do radia jest trudny, żeby to sprawdzić, ale jeśli są wiązki w słupku B (brakuje tylko w drzwiach), to na 100% są podłączone do radia i zakładam, że tak jest, bo nie opłaca się produkować dwóch różnych wiązek różniących się tylko 2 kabelkami.
Mieliście napisane instalacja 4 głośnikowa, bo macie 4 głośniki w drzwiach przednich, co nie ma nic wspólnego z ilością kanałów wzmacniacza w radiu. Zauważcie, że teraz sprzedawane radia, nawet te najtańsze, mają już instalację 6 głośnikową i USB. I wydaje mi się, że tylko dołozyli głośniki z tyłu niezmieniając nic w radiu. Możliwe, że radio samo rozpoznaje ilość podłączonych głośników i pojawia się opcja Fader, która jest bezuzyteczna w 99% czasu. Dołożenie USB to dołożenie oddzielnego modułu.

Żeby dostać się do kostki, nie trzeba zdejmować plastików ze słupka, wszystko jest dostepne od zewnątrz. Najpierw trzeba zdjąć osłonę gumową kostki
(jest na wcisk), a potem kolejno wyjąć kostkę z blachy słupka (dwa zatrzaski, krótkie kable) i rozdzielić kostkę na gniazdo i wtyk. I wtedy sprawdzić, czy ta część kostki w słupku ma więcej kabli (konektorów) niż ta od drzwi.

W weekend postaram się sprawdzić jak jest w mojej Fieście i jakie kolory kabli mam do tylnych drzwi.

Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)no chyba że ktoś ma wiązkę w słupku, kupi dwa tylne głosniki oryginalne uzywane są po 50 zł. czyli za dwie sztuki 100 (...) tak czy tak skłaniam się na serwis teraz tylko czekam na analizę elektrykaw ASO chodz coś czuję że wiązki nie będzie w słupku do głosników...
Pesymista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozna dorobić dodatkowe przewody kupując odpowiednie konektory i metr kabla - koszt 10PLN, drogi kabel wybrałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak to zrobiłem w poprzednim modelu z 2004 gdzie była wiązka od radia do słupka, a nie sądzę, żeby Ford wymieniał konektory i kostki na nietypowe wraz z nowym modelem.
Wykonanie samemu bezcenne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 18-04-2012 o 12:37
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem