View Single Post
Stary 16-03-2014, 19:37   #1
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Rozrząd 1.8 TDCI pasek zamiast łańcucha od 2008

Witam.

Mam pytanie do osób, które wymieniały już rozrząd w silniku 1.8 TDCI.
Jak wszyscy wiedzą (ze mną włącznie do wczoraj) silnik 1.8 TDCI ma bardzo prosty rozrząd, tj. pasek od pompy paliwa CR do wałka rozrządu + napinacz. Zestaw oryginalny FORD kosztuje ok. 220 zł. Na dole pomiędzy wałem a pompą paliwa zawsze był łańcuch bezobsługowy.

Ale teraz uwaga! Od początku 2008 zamiast łańcucha montowany jest drugi pasek (mokry, pracujący w oleju), który teraz jest również wymienialny tak jak ten suchy.

Tak więc są dwa paski i trzeba wymieniać całość. Koszt dolnego zestawu to około 750 zł + uszczelki itp. (sporo trzeba prawdopodobnie rozbierać). Temat bardziej znany użytkownikom Mondeo 1.8 TDCI bo jezdzi ich więcej i tam trochę poczytałem.

Pytanie: czy wymieniał już ktoś taki kompletny rozrząd w C-Maxie ? Jaki koszt wymiany? Ile to trwało?

Ja wymieniłem "górę" czyli standardowy pasek,jakieś 40 kkm temu przy przebiegu 100 kkm, ale od wczoraj wiem, że to tylko połowa ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem