View Single Post
Stary 14-07-2017, 09:47   #19
KOOdaq
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Ford Focus MKII Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie
Od ostatniego wpisu chwila minęła a z moim Fordem bez zmian...
Co zrobiłem:
- kupiłem sprawny wtrysk i pojedynczo go wymieniam ze starymi. Został mi jeszcze jeden do sprawdzenia ale jak dotychczas - bez poprawy
- wymieniłem ostatnią poduszkę silnika która została pominięta wcześniej a była w dużym stopniu zużyta - bez poprawy

Kolejne pomysły:
- zdjęcie paska osprzętu w celu sprawdzenia podzespołów

Silnik w dalszym ciągu uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu...
Czy przy mocniejszym dodaniu gazu, w pewnym zakresie obrotów (u mnie około 1900-2200) wibracje także występują? Nie na wszystkich biegach musi tak się dziać...

U mnie niestety problemem okazał się wypracowany dwumas - najwidoczniej, po rozgrzaniu sprzęgła i silnika, dwumas wpadał w większe niż na zimnym silniku, wibracje, wymiana pomogła.

Dodatkowo, mechanik mówił, że kolejną przyczyną mogły być albo zawory (wyklepane szklanki) albo właśnie wcześniej wspomniany alternator, z tym, że alternator można poprzez diagnostykę komputerem podobno wykluczyć.
KOOdaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem