Temat: [Fiesta 2012-2017] jaką wybrać jednostkę silnika
View Single Post
Stary 24-05-2018, 06:16   #23
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: jaką wybrać jednostkę silnika

Cytat:
Napisał Dariusz 2015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Was!
Po tygodniu czasu rozglądania się za Fiesta MK7 odnoszę wrażenie, że jest dość ciężko znaleźć coś poczciwego na rynku... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądałem kilka aut z silnikiem 1.25 82KM auta dość wysłużone...a mianowicie: sprzęgło powyżej 3/4 dopiero brało (jak dla mnie końcowa faza) wysprzęglania. W wersji Titanium (opcja full) jest takie coś jak przekładanie biegów kontrolka na desce rozdzielczej auto po wrzuceniu 1 i 2 biegu domagało się kolejnych. Nie chcę nikogo obrażać ani się mądrować to fiat 126p 10 lat wstecz miał większe kopyto na rozruchu... Ogólnie jestem rozczarowany...byłem wręcz przekonany iż te auto o tej specyfikacji silnika lepiej się będzie zbierać. Przecież nie były to silniki o najmniejszych jednostkach typu 1.25 60KM.
Będę chciał jeszcze najrzeć silnik 1.4 96KM i zobaczę jak ten silnik się zbiera.
Ogólnie nie chciał bym kupować jeżdżącej taczki.
Być może natrafiałem na auta wysłużone z przekręconymi przebiegami i wymęczonymi silnikami...
Proszę o Wasze sugestie w tym temacie.
Pozdrawiam i życzę miłego oraz udanego dnia wszystkim!!!
Witam,mam fiestę z 2014 r,50 tys.nalatane i od początku sprzęgło brało tak na górze,chyba to normalne

Bump:
Cytat:
Napisał agressorus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukam fiesty dla zony , 5-6 letniej, na dojazd do pracy i po miescie, stawiam na niezawodność i mam obawy co do 1.0 eco... czy 1.25 82 km bedzie rozsadnym kompromisem czy zbyt słaby i paliwożerny, czy 1.0 po 100 tys wykazuje juz jakies mankamenty i zużycie?
Moja to właśnie 82KM i pali na autostradzie pomiędzy 130-140 6L,w mieście tak 7,5-8L.Do miasta dobre auto na autostradzie trzeba uważać ale po rozpędzeniu do 130 już tak spokojnie jedzie i jest ciszej niż w Hyundaju i 30.Inne auta też na powietrzu nie jeżdżą.Moja żona bardzo zadowolona,zresztą ja też

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 24-05-2018 o 06:21
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem