View Single Post
Stary 09-12-2019, 15:30   #17
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam,
Wszyscy użytkownicy tego silnika zapewne juz po akcji serwisowej wymiany oleju i aktualizacji oprogramowania, czyli kolejne kłopoty z tym modelem. Przeklinam dzień w którym kupiłem ten samochód. Użytkowo jest OK ale przez problemy techniczne źle rokuje na przyszłość i kupę czasu i nerwów zmarnowałem jeżdżąc co chwilę do serwisu. Ja już miałem wymieniany filtr DPF po około 3.5 tys km. W zeszłym tygodniu zaświeciła się kontrolka zapełnienia DPF-a. W instrukcji są opisane dwa tryby oczyszczania - automatyczny w czasie jazdy kiedy trzeba utrzymywać prędkość powyżej 48 km/h przez 20 minut oraz inicjowany ręcznie z poziomu oprogramowania. Tej drugiej opcji nie widzę u siebie w oprogramowaniu dostępnym w Menu. W drodze na autostradę filtr się najwidoczniej wypalił w ruchu miejskim ponieważ kontrolka zgasła. Wg mnie FORD wymyślił w tym modelu jakiś nowy system wypalania suchego filtra i nie za dobrze on działa. Włącza się on co chwilę i stąd tak wysokie zużycie paliwa. Dziwna jest ta ekologiczna ekonomika, kiedy w celu oczyszczenia spalin samochód pali około 40% więcej paliwa wydzielając przy tym dodatkowe spaliny. Zobaczymy co będzie dalej.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem