Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 24-03-2020, 18:41   #26
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Niestety byłem zbytnim optymistą pisząc, że dalszy ciąg nastąpi po przejechaniu 3000-3500km. Wczoraj wieczorem, po 2450km od przeglądu, przy przebiegu 17452km znów historia się powtórzyła, po raz piąty. Zaświeciła się najpierw kontrolka wymiany oleju, a chwilę później również symbol klucza, czyli zaproszenie do serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zanim jednak zadzwoniłem na assistance, wykonałem telefon do rzeczoznawcy PZM. Przeprowadziłem z nim rozmowę, opisując problem i reakcję serwisu. Rzeczoznawca poinstruował mnie, że jeśli uznam to za stosowne mogę, po uzgodnieniu z nim i serwisem, komisyjnie pobrać olej do badania laboratoryjnego. Potrzebne jest do tego około 1l. oleju. Następnie w jego obecności zawiozę próbkę do badania. Na szczęście placówka prowadząca takie badania znajduje się w moim mieście. Koszt badania to około 300zł.
Poinformowałem o tym pracowników serwisu. Uprzedziłem, że gdy następnym razem sytuacja sie powtórzy, a mogę założyć z dużym prawdopodobieństwem, że nastąpi to za około miesiąc, postąpię właśnie w taki sposób. Zobaczymy, co zrobi teraz serwis. Miłym zaskoczeniem ze strony serwisu była propozycja samochodu zastępczego.
Moim zdaniem rozcieńczanie przez samochód oleju silnikowego jest wadą konstrukcyjną, uniemożliwiającą normalną eksploatację auta.
Rzeczoznawca poinstruował mnie też, żebym skorzystał z usług prawnika i wystosował do firmy FORD odpowiednie pismo.
Wprawdzie wysłałem takie pismo, za pośrednictwem serwisu, ale nie mam pewności, że zostało ono przesłane dalej.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem