Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] Paździoch znowu stanął
View Single Post
Stary 28-08-2017, 12:35   #8
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: Paździoch znowu stanął

Po kilkudniowym postoju auta powstał nowy problem powietrze w paliwie i utrudniony rozruch.Poczytałem trochę na innych forach i dobrze odpowietrzyć układ CR to wielka sztuka i wielu posiadaczy auta z takim wtryskiem ma ten sam problem ale znalazłem lekarstwo i na tę jego bolączkę.Najwięcej bąbelków widocznych było na powrotach z wtryskiwaczy te wpadały do trójnika na pompie i wężem do filtra w ten sposób koło się zamykało .Wyczytałem o patencie na forum nissana aby wypiąć przewód powrotu paliwa z przelewów z pompy,zaślepić króciec na pompie gdzie nasadzony był wężyk a sam powrót wpiąć za filtr.Dorobiłem trójnik z rurek miedzianych 8mm/5mm zlutowanych przy czym cieńsza wchodzi pod skosem,przewód paliwowy igielitowy wywaliłem całość zastąpiłem rurką gumową 6mm Gates aby mocno siedziała bez opasek.Trzy odpalenia auta i kilka kilometrów drogi i układ ma w sobie czyste paliwo pozbawione powietrza co widzę w rurce powrotu z pompy do filtra(mam przezroczystą)a w trójnikach powrotu z wtryskiwaczy nie widać już żadnych przelatujących bąbli .Rozruch silnika na trzy tak jak powinno być a sam silnik wyciszył się i pracuje niesamowicie równo choć same wtryskiwacze leją ale nimi zajmę się później i tak jestem w szoku że po myciu i skręceniu przy czym do nasmarowania użyłem ceramizera MotorLife wystartowały i nie zatarły się ponownie.

Bump: Po kilkudniowym postoju auta powstał nowy problem powietrze w paliwie i utrudniony rozruch.Poczytałem trochę na innych forach i dobrze odpowietrzyć układ CR to wielka sztuka i wielu posiadaczy auta z takim wtryskiem ma ten sam problem ale znalazłem lekarstwo i na tę jego bolączkę.Najwięcej bąbelków widocznych było na powrotach z wtryskiwaczy te wpadały do trójnika na pompie i wężem do filtra w ten sposób koło się zamykało .Wyczytałem o patencie na forum nissana aby wypiąć przewód powrotu paliwa z przelewów z pompy,zaślepić króciec na pompie gdzie nasadzony był wężyk a sam powrót wpiąć za filtr.Dorobiłem trójnik z rurek miedzianych 8mm/5mm zlutowanych przy czym cieńsza wchodzi pod skosem,przewód paliwowy igielitowy wywaliłem całość zastąpiłem rurką gumową 6mm Gates aby mocno siedziała bez opasek.Trzy odpalenia auta i kilka kilometrów drogi i układ ma w sobie czyste paliwo pozbawione powietrza co widzę w rurce powrotu z pompy do filtra(mam przezroczystą)a w trójnikach powrotu z wtryskiwaczy nie widać już żadnych przelatujących bąbli .Rozruch silnika na trzy tak jak powinno być a sam silnik wyciszył się i pracuje niesamowicie równo choć same wtryskiwacze leją ale nimi zajmę się później i tak jestem w szoku że po myciu i skręceniu przy czym do nasmarowania użyłem ceramizera MotorLife wystartowały i nie zatarły się ponownie.
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem