Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 22-07-2020, 13:38   #321
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał harrow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż 125 000 - dwumasa plus podwójne sprzeglo do wymiany...
No to Panie szok. Ale na bank nie można tego uznać za regułę.
Mój raport taktyczny:
2 latka, 3 miesiące od momentu odbioru z salonu.
120 000km przebiegu.
Od 45 000 ma wirusa by Heko, 140km 350Nm

Sprzęgło - brak śladów zużycia
Skrzynia - chodzi jak nówka (fiat w tym momencie już ma szpadel w piachu)
silnik nie zmienił dzwięku, wtryski grają dalej delikatnie, turbiny nie słychać.

Dwumas. Tutaj sprawa wygląda tak że ogólnie nie ma żadnych problemów. Raz poprosiłem heko o zdjęcie czipa, oddałem forda na ostatni przegląd przed 2 upływem 2 lat (gwarancja), żeby sprawdzili czy ze skrzynią i dwumasem jest wszystko ok. No i jest.
Potem wgrałem znowu wszystko. Jeździ pięknie.

No i moja opinia jest taka. Przy ~95km\h obroty są na tyle nisko na 6-tym biegu że kiedy tempomat chce utrzymać prędkość, nie gniecie go na tyle na ile by mógł w czasie normalnego przyspieszania. Ale do samego utrzymania prędkości też już ma trochę więcej Nm, dlatego przy takim "połowicznym" przyspieszeniu np w czasie delikatnego podjazdu pod górę, wyczuć można rezonans skrzyni i napędu. Wyraźnie nim telepie.

Bez chipa tego nie ma. Działo mi się tak nawet jak był nowy, zaraz po czipie jak miał <50k km. Przy każdej innej sytuacji w ogóle o tym nie myślę.

Mam wrażenie że dwumas ma za delikatne sprężyny i przy tego typu momentach to już jest jego kres "kulturalnej pracy". Jeździ, nie rozsypuje się, ale najwyraźniej musi działać pod pełnym przyłożeniem momentu z silnika na koła albo z kół na silnik, bo "po środku" rezonans jakoś go tak buja że wpada w te mini wibracje.

Ciekawostka! Pierwszy raz będę zmieniać tarcze i drugi raz klocki hamulcowe.
Ja nie wiem, czy ludzie jeżdżą ze stopem w podłodze cały czas że tak często zmieniają te heble?
__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem