Temat: [Focus 2004-2008] Wymiana turbo...ach jak przyjemnie...
View Single Post
Stary 14-02-2017, 18:17   #5
krisuckpl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana turbo...ach jak przyjemnie...

Jeżeli czujesz się na siłach i grzebałeś trochę przy samochodzie, nieco wiedzy co i jak działa w tym konkretnym silniku, to możesz robić, przyznam szczerze że spodziewałem się większych trudności. Jeśli jednak nie jesteś czegoś pewien albo nie masz sprzętu (porządne klucze nasadowe, kilka płaskich, imbusy i torxy) to możesz nie dać rady jak będziesz miał zapieczone śruby. Ja to zrobiłem w 2 dni, można było w jeden ale za zimno i wydłużyło to czas pracy bo nikt nie lubi marznąć w nieocieplonym garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mając numer turbiny nie da się zamówić złych części.
W kwestii doładowania, mam komputer po bluetooth na OBDII, został mi jeszcze za czasów kierowania Alfy 3.0 V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podpinam się pod program TORQUE na android i zczytuje logi na bieżąco, program bardzo czytelny.
Mam coś bardzo podobnego -> http://allegro.pl/interfejs-obdii-bl...700778324.html
Przewód smarowania lubi przeciekać w tym miejscu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacytuje kolege z forum Peugeot'a
"Chodzi o to żeby zakówka przewodu nie przesunęła się podczas dokręcania/odkręcania. Krzywo przykręcona zakówka = źle spasowany przewód = wyciek/usterka"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem zdjęcie którego tak długo szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. jutro wrzucę procedurę jaką się kierowałem a jaką dorzucono mi do nowego rdzenia.

Ostatnio edytowane przez krisuckpl ; 14-02-2017 o 19:25
krisuckpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem