Temat: [Fusion - Mondeo USA] Poduszka pasażera. Czy działa?
View Single Post
Stary 21-12-2020, 20:01   #23
Smutu
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Fusion (USA) SE
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Poduszka pasażera. Czy działa?

Witam!
Wiem, że to stary post ale nie chcę zaczynać nowego - a nic nowszego i odpowiadającego na moje pytania i problemy nie znalazłem.
Od 2 miesięcy jestem właścicielem Fusiona 2.5l z 2016r. Mój młodszy dzieciak źle znosi podróże samochodem i musi jeździć z przodu na miejscu pasażera w foteliku samochodowym.
I tu pojawia się problem.
Jak ktoś siada bezpośrednio na miejscu pasażera z przodu to poduszki się aktywują.
Ale jak zamontuję fotelik i siada w nim dzieciak to mam informację iż poduszka jest OFF. Waga dzieciaka z fotelikiem na 100% przekracza 20kg.
Posiadam dwa foteliki - zauważyłem że jeden od spodu pod siedziskiem ma pustą przestrzeń - nie dotyka on fotela pasażera na całej powierzchni tylko swoimi krawędziami po obrzeżach fotela, a drugi fotelik nie ma pustej przestrzeni i dotyka całą powierzchnią.
W obu przypadkach poduszka jest OFF...
Pod ten fotelik co nie dotyka całą powierzchnią podłożyłem nawet płytę pilśniową żeby docisk był na cały fotel - nic to nie dało.
I teraz pytanie do znawców tematu - gdzie jest umiejscowiony ten czujnik który weryfikuje czy jest fotel zajęty czy też nie?
Bo mam wrażenie że on nie pokrywa całej powierzchni fotela - może jak w BMW jest on blisko oparcia? Wtedy by się zgadzało, że fotelik nie obciąża tego miejsca, foteliki moje zaczynają obciążać fotel pasażera tak z 10cm od oparcia...
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne wypowiedzi.
Smutu jest offline   Odpowiedź z Cytatem